Държавна Опера - Пловдив
Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

възмущение от работата на един диригент

Създайте нова тема   Напишете отговор    Държавна Опера - Пловдив Форуми -> Похвали и Оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Petracho

МнениеПуснато на: 26 Януари 2008 21:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно ще да е било "незабравимо" изживяване, щом те държи вече денонощие след концерта! Wink

Миналата година и аз имах това удоволствие, така че не ме изненадваш с нищо, изключвайки загащването и торбичката "Kaufland", но е възможно да не съм забелязал и/или обърнал внимание.

any написа:
... И ако все пак е имало хубави неща на концерта, то това е само благодарение на търпението и професионализма на оркестрантите и солистите...

Съмнявам се, че той мисли така...
Това е нещо като омагьосан кръг - с такива диригенти оркестъра влиза в режим на автопилот, спасява ситуацията, в следствие на което следващия път идват с по-високо навирен нос и самочуствие...
Донякъде и ние имаме вина за това.

any написа:
... опитваше се да спечели уважението на оркестъра като го мачка, обижда отделните музиканти с хапливи забележки и агресивно поведение ...

Едва ли... Но в такива моменти се сещам че един колега казваше, че е чул един наш известен диригент да казва на себеподобен
"... оркестранта трябва да бъде мачкан..."
По всяка вероятност това е заложено в учебния процес на изучаващите дирижиране - забелязва се и при други, за съжаление!

any написа:
... Господа Диригенти, ние сме вашият инструмент и колкото повече мачкате и грубеете върху него, толкова по- зле звучи той ...

Добре казано!
И аз имам наблюдения, че повечето диригенти смятат за свой инструмент това, което им е в ръката - палка, пръчка, дори съм виждал с молив и палка от барабанче.

any написа:
Мои колеги ми казаха, че още много "такива" ще минат през ръцете ми (не че не е имало подобни, но този успя почти да ме уплаши) и с времето ще започна да ги приемам по-спокойно.

Колегите са прави дотолкова, че трябва да се научиш да ги приемаш по-спокойно. В смисъл да си изградиш имунитет, де.

И точно тук е мястото да припомня едно изказване на сегашния ни шеф (беше гледал наш концерт с подобен "пациент"):
Цитат:
Като дойде някой такъв, му кажете: "Господине, взимай си шапката и си заминавай! Не ти е мястото тук!"

Цитатът е почти буквален. Най-много да бъркам словореда Wink

Без коментар!

Духовната храна не е ядене.
Яденето е най-добрата храна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sao

Местожителство: Loading Please Wait...

МнениеПуснато на: 26 Януари 2008 21:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко остана да се стигне до "г-не взимай си шапката и да те няма" този "бастун" наистина беше плашещ, защото някак си не си осъзнаваше сиромашията, а си избиваше комплексите по недопустим начин. След 2 седмици ще имаме "удоволствието" да работим с други двама "корифеи". Първият сладур-ентусиаст, а вторият меланхолик-социопат, но и двамата по-поносими от г-н Евгени Димитров. Rolling Eyes

Последната промяна е направена от Sao на 28 Януари 2008 10:04; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sao

МнениеПуснато на: 28 Януари 2008 14:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано Exclamation
Petracho

МнениеПуснато на: 01 Февруари 2008 14:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Borkorn написа:
...
Не винаги, но доста често се случва да се изуми човек на компетентността на някои, които даже наричат себе си диригенти.
...

Предполагам, имаш предвид липсата на такава... Question Rolling Eyes

Духовната храна не е ядене.
Яденето е най-добрата храна.
Върнете се в началото
Sao

МнениеПуснато на: 16 Февруари 2008 0:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Безумие, кошмар, беше този концерт.
А другата седмица ни чака концерт с Абрашев младши. Чудно ми е каква е причината тук да се концентрират най-слабите диригенти в БГ като едва ли някой разбира повече от диригенти от директора на ОФД-то, явно има нещо??
Дават се концерти на хора като Евгени Димитров, а примерно Васил Казанджиев, Йордан Дафов, Емил Табаков и други от този ранг не са стъпвали тук с години. Какво стана с Велизар Генчев или е твърде зает като заместник директор в Софийска Опера, за да дирижира тук.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Държавна Опера - Пловдив Форуми -> Похвали и Оплаквания Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети